הקמת גינה

תהליך הקמת גינה

יש לכם שטח לא מנוצל בחצר הבית? אתם חושבים להוסיף קצת צבע לסביבת המגורים שלכם, אבל לא יודעים איך לעשות את זה? הקמת גינה יכולה להיות פתרון מושלם עבורכם. אבל הקמת גינה היא מלאכה לא לגמרי פשוטה, וצריך לדעת איך עושים אותה נכון. הקמת גינה דורשת ביצוע של כמה שלבים הכרחיים כמו תכנון, בחירה של אנשי מקצוע, תחזוקה ועוד. אז הנה כמה עצות ודגשים שיעזרו לכם להפוך מתחם ריק לפיסת גן עדן יפיפייה שלא תפסיקו להשוויץ בה.

השפעה-של-עציצים
השפעה-של-עציצים

מה האפשרויות של הקמת גינה ?

יש אינסוף אפשרויות לעיצוב, עכשיו זה הזמן להתחיל לחלום. חשבו על צמד המלים "הקמת גינה", וכתבו את כל מה שעולה על דעתכם. אפשר גם להיכנס לאינטרנט ולהתרשם מסוגי גינות שונים. אחרי שתציתו את הדמיון, תוכלו להחליט מה אתם הכי אוהבים: גינת נוי, או גן ירק? ואולי להוסיף גם תבלינים? חשבו איזה סוג של ריהוט גן אתם אוהבים – באיזה סגנון יהיה העיצוב שלו, ובאילו צבעים? האם יהיה בגינה שלכם ריצוף אבנים או דק, ואולי בכלל תעדיפו לרצף מספר אבנים רחוקות זו מזו? ואם כבר הקמת גינה, אז מה עם איזה בריכת דגים קטנה? ו… רגע, האם כל זה בכלל מתאים לעיצוב של הבית?…

בחירת חברת גינון מתאימה

את הגנן או את חברת הגננות רצוי לבחור על פי ותק והמלצות, ואם אפשר, מומלץ גם להסתכל על עבודות קודמות שלהם ולהתרשם מהן. ניתן לקבל הצעות מחיר מגננים שונים, ורצוי לא למהר ולסגור עם הגנן הראשון שפוגשים, אלא להתאזר בסבלנות ולקחת את בעל המקצוע הנכון. אמנם לא מדובר בהקמה של בית, אבל חשבו על היום שאחרי, בו הגינה שלכם תהיה בנויה ומתוקתקת: כמה תתאכזבו לגלות שהדשא של השכן ירוק יותר?… הקמת גינה היא בכל זאת ענין רציני, וחשוב שזה ייעשה כמו שצריך. את הגנן תוכלו לבחור לפי סגנון הגינון שלו, טווח המחירים שהוא מציע, וכמובן העדפה אישית שלכם. אחרי שבחרתם את האחד – אפשר להתחיל בעבודה.

איך תכנון קפדני להקמת גינה יכול לחסוך המון כאב ראש

ועכשיו לחלק הפרקטי. איך יודעים לתכנן גינה? הרי לרוב האנשים אין נסיון בגננות, וגם אין זמן ללמוד את הנושא לעומק. לכן, לפני שמתחילים בעבודות הקמת גינה, כדאי לשבת עם הגנן עצמו ולתכנן הקמת גינה כזו שתתאים בדיוק לכם. התייעצות עם בעל מקצוע שמבין בצמחים השונים, באקלים השורר באזור מגוריכם, בחוזקות ובחולשות של השטח, וכמובן בתחום עיצוב גינות – תבטיח הקמת גינה יפה, חסכונית ובת קיימא. כמובן שבאפשרותכם להעלות רעיונות נוספים משלכם בשלב התכנון, וכל רעיון שיציע הגנן תוכלו לקבל או לדחות. אך זכרו שתחום מומחיותו של הגנן הוא עיצוב גינות, וכדאי לשמוע את מה שיש לו להגיד בכל הקשור לייעוץ, הקמת גינה ועיצובה הנכון, מעבר ליופייה הגינה צריכה להיות אורגנית.

הקמת גינה בבית בבניה

עומדים בפני בניית בית חדש? מעוניינים להקים בו גינה? כדאי מאד לשלב את תכניות הקמת הגינה כבר בשלב התכנון האדריכלי. כך תוכלו להפיק את המקסימום מהשטח החיצוני של הבית ולוודא שיבוצעו בו כל עבודות התשתית המתאימות תוך כדי ראייה של תכניות הגינה העתידיות. תכנון של הקמת גינה בבית חדש נקרא גם תכנון ופיתוח נוף, היא כוללת את כל האלמנטים האדריכליים כמו טראסות או אלמנטים קבועים של חוץ כמו מטבח חוץ לגינה או בחצר הבית. או תכנון פיתוח סביבתי. תזמון נכון שלו יאפשר התאמה מיטבית בין הבית לגינה, הקמת תשתיות מתאימות, ניקוז מתאים, שיפועים מתאימים, תכנון הולם של השטחים בהתאם לייעודיהם השונים וכן הלאה. כאשר אתם משלבים תכנית הקמת גינה עוד בשלב מוקדם זה, אתם חוסכים התאמות ותיקונים בהמשך, ומבטיחים שהתוצאה תהיה גינה מתוכננת היטב אשר משתלבת באופן מושלם בתכניות הבית ומאפשרת רצף תכנוני ועיצובי בין החוץ לבין הפנים.  


הקמת גינות
הקמת גינות
מה כדאי לברר לפני שמתחילים בעבודות הקמת הגינה ?

כמו בעבודה מול כל בעל מקצוע, גם בעבודות הקמת גינה חשוב לסכם מראש את כל הפרטים הטכניים החשובים: מחיר, תחומי אחריות של הגנן, אחזקה שוטפת לאחר ההקמה – במידה ותבחרו באותו גנן וכו'. את כל הפרטים שסוכמו חשוב לכתוב, וכמובן גם לחתום עליהם – זהו חוזה עבודה לכל דבר; למרות שבשבילכם הקמת גינה היא משימה חד פעמית, עבורו זוהי עבודה של ממש, ולכן אין כל פסול בחתימה על חוזה מולו – אלא ליהפך. דבר נוסף שכדאי לבדוק לפני שמתחילים בעבודות הקמת גינה הוא האם אפשר לחסוך בעלויות החומרים השונים: הרבה פעמים הספקים מביאים חומרים יקרים, אבל תמיד אפשר לבדוק אם יש חלופות זולות יותר.

הקמת גינה – מה חשוב שתדעו כדי שתהיה לכם גינה מעוצבת?

הצלחתו של תהליך הקמת גינה בהחלט קשורה לעיצוב ותכנון נכון, אבל ללא הקפדה על הפרטים הטכניים, כל ההשקעה עשויה לרדת לטמיון. בחירת סוג האדמה ועבודה נכונה איתה (למשל אם יש צורך בהפיכתה או בדישון שלה), בניית מערכת השקיה יעילה, שתילה נכונה ושילוב תערובות שתילה – כל אלה יבטיחו שמעבר לעבודות הקמת גינה, תהיה כאן גם גינה פורחת ויפה לאורך זמן רב. לצורך זה נדרש ידע מקצועי וניסיון בגננות, ובכל הקשור לתחום זה – יש לסמוך על הגנן. כמובן שאפשר להסתקרן ולשאול אותו שאלות שונות בנושא – זה יעזור לכם לדעת יותר, וגם יפיג את החששות.

גינה עם מדשאה גדולה
גינה עם מדשאה גדולה

רוצים לשמוע עוד? תאמו פגישת היכרות ללא עלות וביחד ננסה לגבש הקמת גינה מהחלומות!
טלפון משרד – 073-7969732

לקראת סוף הקמת הגינה ? דברים אחרונים לקראת סיום

הקמת גינה נראית כמו תהליך פשוט וקצר, אך היא יכולה לקחת מעט זמן. קחו זאת בחשבון, בסוף התהליך, תשמחו לגלות שהציפייה השתלמה, ושנעשתה פה עבודה לא קטנה. אז אתם מוכנים להשוויץ? ברוכים הבאים לגן העדן הפרטי שלכם!

רוצים לשמוע עוד? תאמו פגישת היכרות ללא עלות וביחד ננסה לגבש הקמת גינה מהחלומות!
טלפון משרד – 073-7969732

Call Now Button