ריצוף לגינה

ריצוף לגינה

איך מתכננים ריצוף לגינה? אילו סוגי ריצוף קיימים ומה הדגשים בעיצוב ריצוף לגינה?

ריצוף לגינה
ריצוף לגינה

אחד המרכיבים היותר משמעותיים בעיצוב החיצוני של הבית הוא ריצוף לגינה. לבחירת הריצוף המתאים ישנה חשיבות גדולה משתי בחינות עיקריות, האחת, המראה הסופי של הריצוף משפיע על עיצוב הגינה – אפשר למצוא אותו כמעט בכל מקום, בשביל הגישה, ברחבת הכניסה, בשבילים בתוך הגינה, בחנייה ועוד. והשנייה – העלויות של ריצוף הן גבוהות ביחס לשאר החומרים המשמשים להקמת הגינה והוא חלק מרכזי בתקציב, לכן חשוב לבחור אותו לאחר מחשבה.

מה האופציות שעומדות לפנינו?

ריצוף לגינה
ריצוף לגינה

כשבוחרים ריצוף לגינה חשוב להקפיד על אחידות לכן כדאי להתאים בין סוגי הריצוף השונים וגם להתאים את הריצוף החיצוני לריצוף של פנים הבית. ישנן המון אפשרויות לריצוף ביניהן –אבנים משתלבות, משטח בטון, בטון מוחלק, גרנוליט, קרמיקה או אריחי פורצלן, אבני מדרך, דק, אספלט, אבן טבעית, משטחי גומי ועוד. כדי לבחור את סוג הריצוף שיתאים לעיצוב הגינה
שלכם בצורה הטובה ביותר עליכם לשים לב ליתרונות ולחסרונות של כל חומר, שכוללים נושאים כמו מידת עמידות, מאפיינים, מידת החלקה, מראה מחיר, ולא פחות חשוב – נושא ההחלקה והבטיחות.

ריצוף פונקציונלי

ריצוף לגינה
ריצוף לגינה

ריצוף לגינה צריך להיות פונקציונלי ביותר, כל אזור בהתאם למאפיינים שלו. כך למשל על מנת ששבילים יהיו נוחים למעבר הם צריכים להיות נגישים ורחבים מספיק. על אותו משקל חניות צריכות להיות יציבות מספיק כדי שלא לקרוס תחת המעמסה ורחבת ישיבה כמו דק למשל, צריכה להיות מספיק גדולה כדי להכיל שולחן וכיסאות. כדי שההתאמה תעשה בצורה הטובה ביותר, חשוב שתכנון הגינה כולל הריצוף של הגינה יעשה על ידי חברה מקצועית, בעלת ניסיון רב בתכנון גינות. כמו כן, חשוב שהקבלן שמבצע את העבודה יפעל בהתאם להנחיות. לכן ביחרו את חברת הגינון מתוך מחשבה ולאחר שראיתם עבודות ריצוף קודמות שלה.

נקודות חשובות בתכנון ריצוף לגינה

שביל-גישה-לגינה
שביל-גישה-לגינה
  • חלוקה נכונה של השטחים המיועדים לריצוף – חשוב לוודא שהריצוף הוא נוח, נגיש ומותאם לצרכים שלכם.
  • עיצוב נכון – חשוב שהעיצוב יהיה מקורי, יצירתי ושיתאים לסגנון שלכם.
  • התאמה בין פנים הבית לחוץ הבית – בעת העיצוב חשוב שהקו העיצובי ששולט בבית יתכתב עם העיצוב החיצוני.
  • שהריצוף ישרת את המטרה – הקפידו ששבילי הגישה לבית יהיו נוחים למעבר, שהדק יהיה יציב ומספיק גדול בשביל להציב שולחן וכדומה.
  • תכנון והשארת פתחי ניקוז מים.
  • תכנון שביל מואר ומקומות בהם תרצו תאורת גינה.

למה אנשים בוחרים בריצוף הגינה?

ריצוף-לגינה
ריצוף-לגינה

הישיבה בחצר אינה החלום הירוק של כל האנשים. בנוסף, ישנם אנשים אשר אינם בנויים לעבודת הגינה ותחזוקה שוטפת היא מהם והלאה. עדיין בבתים פרטיים, שטח הגינה יוצר רושם ראשוני ולהשאיר את המגרש ריק ומוזנח זו לא אופציה. לכן במקרים האלו, ריצוף הוא האופציה הטובה ביותר כי בעזרתו הגינה תראה מעוצבת, מיוחדת ולא תדרוש השקעה. השימוש בריצוף נעשה גם כדי ליצור מעברים נוחים בין שטחי הגינה השונים ובין הגינה לבית כדי שבימים גשומים, אפשר יהיה לעבור בבטחה ולהשאיר את הבוץ והלכלוך בגינה.

מחירי ריצוף

תכנון-גינה
תכנון-גינה
עיצוב-גינה
עיצוב-גינה

מחירי הריצוף מחושבים על פי מטר מרובע ומשתנים ביחס לסוג הריצוף. שימוש בבטון למשל יעלה כ – 300 ₪ למ"ר בעוד ששימוש בקרמיקה יעלה 150 ₪. כמובן שהמחירים נקבעים בהתאם למחירון של החברה המבצעת ונמדדים על פי שעת עבודה של הקבלן או על פי סך כל הפרויקט. לכן, לפני שאתם בוחרים בחברה שתרצף לכם את החצר וודאו כי היא פועלת בהתאם לרצונות שלכם, עונה לטעמכם ושהצעת המחיר שלה נמצאת במסגרת התקציב.

Call Now Button