תכנון גינה

כיצד תוכלו לעצב גינה מושלמת עבורכם?

תכנון גינה
תכנון גינה

הגינה הפרטית שלכם היא המקום המושלם ביותר לצאת לנשום אוויר, ליהנות מאווירה רגועה, לארח חברים

ומשפחה או לשחק עם הילדים. גינה מטופחת ומסודרת תעלה את ערכו של הנכס שלכם  ותשדרג את איכות חייכם פי כמה. בכדי לקבל את גינת חלומותיכם, יש לבצע תכנון מוקדם במקביל לתכנון הבית, על מנת לייעל את תהליכי העבודה, ולחסוך מכם הוצאות פתאומיות שאינן בהכרח נחוצות. עוד בשלבי הקמת הגינה ניתן לתכנן מערכות השקיה חכמות, מערכות תאורת גינה מרהיבות שיאפשרו שהייה ממושכת בחוץ גם לאחר רדת החשיכה, תכנון מקומות ישיבה מושלמים לבילוי ולאירוח, ועוד מגוון פתרונות מתקדמים שיהפכו את חווית השהות בגינה לנעימה במיוחד ונוחה לשימוש.

מהו תהליך תכנון הגינה וכיצד הוא מתבצע?

תכנון הגינה יתחיל קודם כל בדו-שיח בינכם לבין מתכנן הגינות המקצועי שבחרתם. בפגישה הראשונית מתכנן הגינה יכיר אתכם ואת טעמכם האישי, את אורח חייכם ואת הצרכים שלכם. בנוסף, תסיירו יחד במגרש על מנת ללמוד את תנאי השטח. לאחר קבלת הצעת מחיר מסודרת, תבנו תוכנית רעיונית לפי בקשתכם, אשר תכלול את הקו העיצובי, חלוקה לאזורים, חומרים, ריהוט, גריל ומטבח חוץ, קירוי והצללה, פרגולה וכדומה. בהמשך תקבלו תוכנית עבודה מפורטת – החל מתוכנית שלד של תשתיות הגינה, דרך בחירת הצמחייה בהתאם לאופי הסביבה, בנית תוכנית השקיה, מיקום תאורת הגן ועד תוכנית גינון מפורטת לתחזוקה שוטפת ויעילה. משהושלם התכנון, מגיע הביצוע אשר נעשה בכמה שלבים, בהתאם ליכולת כלכלית ועונות השנה. במהלך השנים ישנה צמיחה והשתנות של הגינה, היעזרו בייעוץ ולווי של איש מקצוע על מנת לשמור על גינתכם מטופחת ונעימה.

בריכת נוי
בריכת נוי

לגינה מוצלחת דרושים אלמנטים מנצחים


תכנון גינות נוי, כמו כל תחומי העיצוב, מאגד בתוכו חשיבה אסתטית ופונקציונלית יחד. השילוב בין השניים יבוא לידי ביטוי בין היתר בפתרונות חכמים לבעיות בשטח ומתן מענה לצרכים השונים כגון פתרונות ניקוז, גבהים, שיפועים, שבילי מעבר וכן הלאה. אך מה שייחד את גינתכם וייתן לה ערך מוסף הם ללא ספק האלמנטים אותם תבחרו למקם בגינתכם. בריכות נוי, ערסלים, מסלעות, פינות ישיבה, מדרגות, שבילים מעוצבים, פרגולות, פינה למנגל, בריכת שחייה, ועוד מגוון רחב של אלמנטים על פי טעמכם האישי. תוכלו לבחור בין אלמנטים שונים אשר יקבעו את מראהו הכללי של המתחם ויהפכו את הגינה שלכם למקום בילוי אידיאלי עם אווירה קסומה.

הטיפים שלנו לעיצוב הגינה

  • תכנון מקדים ופרקטי יאפשר ניצול מקסימלי של המרחב בהתאם לצרכים שלכם.
  • יצירת קווים עגולים וזורמים בעיצוב הגינה יתרמו ליצירת אשליית מרחב גדול יותר.
  • מומלץ לשלב הבדלי גובה בגינה גם באופן מלאכותי כגון הגבהת פינות ישיבה, בניית טרסות, הגבהת הערוגות ובחירת צמחים בגדלים שונים.
  • להגברת תחושת העומק בחרו צמחים בהירים לחזית הגינה וצמחים כהים יותר מאחור.
  • חישבו היטב על החומרים אותם תרצו לשלב בגינתכם – דק עץ, ריצוף, אבנים טבעיות, דשא סינטטי או אמיתי וכן הלאה – בהתאם לתנאי השטח, תנאי התחזוקה והעיצוב הכללי של הבית.
  • שלבו בין מספר סוגי עצים, שתילים ופרחים, אך זכרו כי מראה עמוס מדי ישווה לגינתכם תחושת מחנק לא נעימה.
  • שלבו תאורת גן חכמה אשר תאפשר שימוש יעיל בחצר ואווירה נעימה גם לאחר רדת החשיכה .
  • אפשרות לשלב מפל מים מעוצב לגינה המשרה רוגע ושקט.

לסיכום – בגינון, הכל עניין של חשיבה לטווח ארוך

גינות נוי נתונות לשינויים משום שהן צומחות ומתפתחות לאורך השנים ובהתאם לתנאי מזג האוויר. תכנון מוקדם עם חשיבה לטווח ארוך יוכל להעריך איך הגינה תיראה בבגרותה. לשם כך נדרש ידע מקצועי ומעמיק עם עולם הצומח והחומרים השונים. כאשר עומדים בפני תכנון הבית והגינה, יש לשלב כבר בהתחלה מעצב גינות מומחה ובעל ניסיון אשר יספק לכם תכנון מדויק של הגינה תוך התחשבות בכל הפרמטרים הנדרשים.

Call Now Button