טיפים להקמת גינות

בבתים פרטיים, הגינה משמשת כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהבית ומשפיעה על המראה החיצוני שלו במידה רבה. כדי שהמראה הסופי של הגינה יענה על כל הציפיות שלכם ויצור את הרושם אותו אתם רוצים להשיג, תכנון הגינה חייב להיעשות תוך תשומת לב מרובה לכל הפרטים. על מה לשים דגש בעת הקמת גינות, ממה מומלץ להימנע ואיפה מתחילים? הנה כל הדגשים החשובים.

תאורת גינה
תאורת גינה

הקמת גינה חדשה – איפה מתחילים?

השלב הראשוני בהקמת גינות הוא תכנון מקדים. בשלב זה עליכם לעשות קצת שיעורי בית ולגלות מהו סוג הקרקע בחצר שלכם, מהו האקלים האופייני לאזור, האם החצר שלכם מוצלת, האם היא מוארת, מה כיוון השמש ועוד. אחרי שחקרתם את הצד הטכני, זה הזמן לעבור להעדפות שלכם ולהחליט איזה צבעים ישלטו בגינה שלכם, מה יהיה גודל הצמחים, האם אתם רוצים משטח דשא רחב, אזורי ישיבה, פינת מנגל, סלעים, תאורה לגינה. האם אתם מעדיפים דק גדול או חיפוי קרקע. והאם אתם רוצים גן ירק או פינה לתבלינים. כמובן שניתן לשלב בגינות גם אלמנטים נוספים ועליכם לבחור את אלו שמתאימים לכם ביותר.

לבד או עם עזרה מקצועית?

פינוי-והקמת-גינה-חדשה
פינוי-והקמת-גינה-חדשה

לאחר שהבנתם מה אתם מחפשים, עליכם להחליט האם תעשו זאת לבד או בעזרת חברה מקצועית. שיטת "עשה זאת בעצמך" היא שיטה אידיאלית לכל אותם אנשים שיש להם גישה ואהבה לתהליכים הנדרשים בהקמת גינה. אך מומלץ לפנות לחברה מקצועית לא רק אם יש "ידיים שמאליות". צוות הגינון המקצועי של הבית בטבע – הקמת גינה יעזור לכם להבין את השטח שלכם יותר טוב, ילווה אתכם בכל שלבי התכנון והבנייה תוך כדי הבנת הצרכים שלכם וחלומכם האישי. כל הגינות שלנו מוקמות ברמה הגבוהה ביותר, בעיצובים מרשימים ומתוך מחשבה אקולוגית והבנת הצומחים השונים.

תחזוקה מינימלית או השקעה מקסימלית?

הקמת-גינה-חדשה
הקמת-גינה-חדשה

אחת ההחלטות החשובות שישפיעו על מבנה הגינה שלכם תלויה בשאלה, האם אתם נרתעים מקצת עבודה ומה אתם מעדיפים – גינה שלא  צריכה תחזוקה או גינה שדורשת טיפול רב? אם אתם לא מעוניינים להשקיע יותר מדי בעבודת כפיים, אך רוצים שהגינה תישאר מרשימה, עליכם לומר זאת לצוות הגינון כבר בשלב התכנון. בדרך זו יהיה אפשר להתאים את בניית הגינה לאופי שלכם כבר מההתחלה, כמו למשל לשתול צמחים שלא דורשים תחזוקה רבה, חיפוי האדמה כדי למנוע צמיחת עשבים, הוספת סלעים ועוד.

 

טיפים לטיפול בגינה

גינת גן
גינת גן
  • גיזום צמחים – לפני שאתם ממהרים לגזום כל ענף סורר קחו בחשבון, שלכל צמח עונת גיזום משלו וברוב המקרים צריך לדעת מה לגזום וגם איך לגזום. לכן לפני שאתם מתכוונים להתחיל לחתוך את כל מה שאתם רואים, כדאי שתתייעצו עם אנשי מקצוע מנוסים.
  • השקיה – תהליך הקמת גינות כולל התקנה של מערכת השקיה חסכונית במים. במקרה שאין לכם אחת כזו, השקו את הגינה תוך כדי שאתם מתייחסים לעונת השנה. לדוגמא בקיץ כדאי להשקות בשעות הערב או הבוקר כדי שהמים לא יתאדו ובחורף אפשר להשקות פחות ולהסתמך על הגשמים.
  • הדברה – אחד האתגרים בטיפול בגינה הוא התמודדות עם מזיקים. אם אתם מעוניינים בטיפול במזיקים ידידותי לסביבה, ישנם המון מוצרים כאלו שתוכלו להשיג. כמובן שלכל בעיה יש טיפול נקודתי ועליכם לקבל חוות דעת לפני שאתם פועלים.
מתאימים את הגינה לבית שלכם

הקמת גינה מוצלחת דורשת השקעה. ולא פעם, רק בשביל ההתחלה כדאי להזמין את שירותיה של חברת הקמה גינות מקצועית. חברת גינון תעזור לכם להתאים את הגינה לאופי הקרקע לסוג האקלים ולחלומות שלכם בעיקר ותיתן לכם את כל הטיפים שאתם צריכים להמשך טיפול מוצלח שיחזיק לאורך שנים. אל תשכחו ליצור תכנית כוללת המכילה את כל האביזרים הקבועים היכולים להיות פרגולה אלומיניום או במקרים אחרים ניתן לרכוש מטבח חוץ ולהציבו בגינה. או הניידים שיוצבו בגינה וישרתו אתכם בעת אירוח או שהייה משפחתית בגינה.

Call Now Button