מהם הדגשים העיקריים בעיצוב גינה מקצועי ?

מה הטרנדים החמים בתחום וכמה צריך לעלות עיצוב גינות מקצועי?

תיאום ציפיות הוא כלל מספר אחד, נכון שהיום קל להמחיש את התוצאה הסופית ע"י שרטוט או הדמיה ממוחשבת אבל לפעמים התוצאה הסופית טיפה שונה מהדמיון ועולות סימני שאלה לאוויר, הצמחים לא כמו שהיו בתמונות… אבני השבילים לא כפי שחשבנו, מה? רואים את צינורות ההשקיה??? ועוד מספר רב של גורמים אשר יכולים להפתיע במהלך הדרך, איך מתמודדים?

עיצוב גינות מקצועי מאפשר חיבור ממבנה הבית לגן ההיקפי, הוא מזמין תנועה מחוץ המבנה למתחם חיצוני ומעניק רוגע ושלווה, הקונספט של הגן נבנה עם התחשבות באזור הגאוגרפי שבו ממוקם הבית ובדגש על האופי הכללי שהלקוח מעוניין, לאט לאט נרקם לו סיפור דימוני שממלא את חללי הגינה הוא מעניק לכול אזור את האופי הייחודי וכאשר התמונה הכוללת מורכבת מכמה אזורים שמשתלבים כפאזל טבעי. אבל לעיטים התהליך אינו פשוט ונדרש להשקיע בו מחשבה רבה מעבר למראה הגינה הכולל וסוגי הצמחים השונים, כי גינה יכולה לכלול עוד אלמנטים כמו ריהוט חוץ וקירוי פרגולה, מטבחים חיצוניים ועוד.

גינה ארץ ישראלית

מה לצפות מתהליך עיצוב גינות ולמה יש לשם לב ?

 • הפגישה הראשונה היא זו שמגדירים את הקווים הכללים של עיצוב הגינה, תקציב הקמת גינה והצעת מחיר ממעצב עיצוב גינההגינה על שירות התכנון. במידה והכל טוב ממשיכים  😛
 •  בפגישה השנייה נעלה נושאים בסיסיים ונוכל לעזור לכם לכוון את חלומכם למקום ברור יותר נציע רעיונות מקוריים, נדבר על סוגי צמחים, סוגי אבנים, אילוצי שטח, מערכת השקייה, ריצופים, דקים, צל/שמש ואלמנטים שונים אשר יעניקו חיבור טבעי בין האיזורים השונים.
 • לאחר שגיבשנו משהו דימיוני תקבלו סקיצה מצויירת על גבי שרטוטי המבנה הקיימים ונוכל לראות את התמונה הכוללת מורכבת, בנוסף תקבלו כתב כמויות מפורט לחומרים והערכה כמה הם אמורים לעלות. עם תוכנית עיצוב הגינה ניתן לפנות לכל גנן לקבלת הצעת מחיר לפיתוח הגינה או לבקש מאיתנו הצעת מחיר מפורטת להקמה. 
 • לאחר אישור הסקיצות ניגשים לעבודה, אנו נלווה את הפרוייקט עד סופו מול הקבלן המבצע, נעבור איתו על הסעיפים הנדרשים, נוודא כי רמת הביצוע גבוהה ואין סטיות מול התוכניות המקוריות, נבדוק כי החומרים שאיתם הוא עובד אכן איכותיים והצמחים בריאים ובגדלים הנכונים.  

מה כבר יש לתכנן בעיצוב גינה ?

לנושא זה אינסוף אפשרויות, הדגשים העיקריים –עיצוב גינות

 • כמובן שאת האופי הכללי, ישנם זרמים שונים מגינה ארץ ישראלית, טרופית, אנגלית, יפנית או אזורים משולבים.
 • שלב הכניסה לבית מרכך את המעבר מהמרחב הציבורי אל המרחב הפרטי, האפשרויות משלב שער הכניסה אשר ממוקם בחזית אל דלת הכניסה רבות, בגישה ישירה או הולכה של הבאים במעיין מסלול טיול המאפשר הצצה אל מרחב הגינה, ברוב הגינות גם עם תקציב מושקע או דל חלק זה של הגינה הוא החשוב ביותר ותינתן לו את מלוא צומת הלב. 
 • נתכנן מה הייתם רוצים לראות מתוך חלל הבית, אילו צמחים או עצים יתאימו מול כל חלון והאם מתאים לנו לראות את השכנים.
 • בדר"כ באזורים עם בנייה צפופה נסגור את גבולות המגרש עם חייץ גנני תוך שמירה על איזון הגינה, נחשוב היכן מתאימה גדר עץ והיכן מתאים להשאיר את גבולות הבית פתוחים, נתחשב באילוציי בטיחות במידה וישנם ילדים שמתרוצצים בחצר.
 • ננסה להגדיר "חדרים" חיצוניים אשר יעניקו אשליית מרחב, אזור מנגל, מחסן, אולי בוסתן קטן, ספסלון נחמד כאן, שולחן זוגי שם וכו..
 • נתכנן את מערכת החשמל ההיקפית, נוודא שהגנן המבצע קובר את צינורות ההכנה לחשמל בעומקים הנדרשים.
 • נוודא שהאדמה אשר התקבלה מהקבלן אכן טובה לשתילה ונוסיף דשנים חשובים במידת הצורך.
 • נתכנן את הערכת ההשקיה, היכן ממוקם ראש המערכת וכיצד נחביא אותו מעט, היכן יעברו צינורות לדשא ולעצים, ונדון במערכת עם דישון אוטומטי וללא.
 • נחשוב על רמת האחזקה השוטפת, ישנם אנשים אשר מתאימה להם עבודה בגינה וזה חלק מהשלווה השבועית שלהם ויש את ההיפך הגמור, רוב הנושא יסתכם בכמות הצמחים ובסוגם.

אבנים לגינה

מחיר עיצוב גינה

מחיר עיצוב גינה אינו קבוע וישנם משתנים אשר משפיעים על העניין, האם הגינה קטנה או גדולה? עמוסה בצמחים או מנימליסטית? באופן כללי תהליך העיצוב מחולק לשני חלקים לא תלויים –

שלב א' – איסוף החומר ובניית תוכנית עבודה מפורטת , מחיר תהליך זה משתנה ממעצב למעצב אך המחירים נעים בין 3000 ש"ח לתוכנית פשוטה וסביב 6000 ש"ח למורכבת יותר.

שלב ב' – שלב ליווי הקמת הגינה תלוי בגודלה ובמורכבות התכנון, הליווי מתבצע לעיטים רחוקות ככול שהגנן מקצועי יותר, תעריף הליווי מתומחר שעתי כאשר שעת ביקור מעצב בשטח היא 250 ש"ח לשעת שטח ומינימום שעתיים בכל ביקור, מועדי הביקור מוכתבים מראש ובממוצע ישנם כ – 5 ביקורים לכל אורך הקמת הגינה (10 שעות) אך זה מאוד תלוי בגוף המבצע.

כמובן שפגישה ראשונה לעיצוב גינה היא ללא עלות ומי שבחר בשירותינו אינו חייב לקחת את שלב ב'.

 

 רוצים לשמוע עוד? תאמו פגישת היכרות ללא עלות וננסה להתאים גם לכם עיצוב גינה מהחלומות, טלפון משרד – 073-7969732

Call Now Button